Uciekł, a potrącony skonał na ulicy

Sprawca śmiertelnego potrącenia był poszukiwany przez kilkanaście godzin. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do tego tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę (7/8 sierpnia) w miejscowości Józefówka w powiecie tomaszowskim.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że znajdujący się na jezdni 52-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana został potrącony przez nieznany pojazd. Kierujący zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia, nie wzywając na miejsce służb ratunkowych – informuje sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Dokładne okoliczności tej tragedii nie są jeszcze znane. Wiadomo, że w momencie potrącenia 52-latek znajdował się na nieoświetlonej drodze w terenie zabudowanym, bez żadnych elementów odblaskowych. Nie wiadomo za to, czy był pod wpływem alkoholu. Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok. – W wyniku poniesionych obrażeń 52-latek poniósł śmierć na miejscu. Skrupulatna praca tomaszowskich kryminalnych już następnego dnia doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przeprowadzili z udziałem 63-latka czynności procesowe, zabezpieczyli także pojazd marki Mercedes, którym w chwili wypadku poruszał się sprawca – dodaje rzecznik KPP.
63-latek usłyszał zarzuty, a sąd przychylił się do wniosku śledczych i umieścił go w areszcie tymczasowym na najbliższe 3 miesiące. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here