Uczcili pamięć patronki

„O tolerancji we współczesnym świecie” – to tytuł projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 w Chełmie z okazji tegorocznych obchodów Dnia Patronki placówki, Ireny Sendlerowej, której w tym roku przypada 110. rocznica urodzin. W przedsięwzięcie zaangażowana została cała społeczność szkolna.

Celem projektu było m.in. propagowanie wartości, którymi kierowała się w życiu polska działaczka – miłości, odwagi, sprawiedliwości, poświęcenia i tolerancji. Młodszym uczniom sylwetkę Ireny Sendlerowej przybliżyła prezentacja multimedialna, dla starszych były zajęcia na temat tolerancji i jej znaczenia w życiu współczesnego nastolatka. Uczniowie z poszczególnych klas wzięli też udział w grach i konkursach tematycznych.

W konkursie na folder o patronce w j. angielskim (przeprowadzony przez Annę Jurczuk, Ewelinę Buszko-Kowalską i Annę Wójtowicz) 1 miejsce zajęły Klaudia Kowalska z kl. VIII b i Gabriela Kaczor z IV b, 2 miejsce – Marta Mordacz z VII c i Laura Fajman z VII c, 3 miejsce – Antoni Białowąs z III a i Martyna Wójtowicz z IV b.

W konkursie plastycznym przygotowanym przez G. Wiśniewską, w kat. klasy I-III laureatami zostali: Michał Józak kl. II a, Martyna Dziewulska III c, Nina Szwarc III c; wyróżnienie: Antonina Urban III c, Aleksandra Poniat III c, Malina Olko II a. Laureatem w kat. kl. IV-VI została Julia Worobik z VI a, zaś wyróżnienie otrzymali: Wiktoria Rudź z V a, Eliza Szymańska VI d, Elżbieta Lenart V a.

W zorganizowanym przez M. Lipińską konkursie literackim pod hasłem: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”, w kat. kl. IV-VI 1 miejsce zajęła Eliza Szymańska z kl. VI d, 2 miejsce – Maja Dolot z IV b, 3 miejsce – Nadia Janiszewska z V c. W kat. kl. VII-VIII: 1 miejsce – Laura Młynarska VIII b, 2 miejsce – Oliwia Świtaj VIII c, 3 miejsce – Roksana Lewińska VIII a.

W konkursie wiedzy Moniki Bandzerewicz i Magdaleny Chojnackiej zwyciężyła kl. VIII b, a w grze Kahoot zorganizowanej przy współudziale Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie 1 miejsce zajęły Oliwia Kidyba i Zofia Sobańska z kl. VI d, 2 miejsce – Michał Pałys z kl. IV a, 3 miejsce – grupa z VI c, w składzie: Nikola Szczepańska, Marta Krystjańczuk, Julia Jegorow, Wiktoria Bodejko i Nikola Policha.

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się w czwartek (27 lutego) na akademii podsumowującej projekt (przygotowany przez Elżbietę Rybak, Grażynę Wiśniewską i Małgorzatę Lipińską), w której wzięli udział m.in. przedstawiciele urzędu miasta, Związku Sybiraków w Chełmie, członkowie zarządu Zrzeszenia „WiN” oraz dyrektorzy miejskich szkół. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here