Uczcili pamięć poległych

„Maj – rocznica pięknych serc, Maj – rocznica pięknych myśli…” – tymi słowami w Zespole Szkół w Wyrykach zaczęła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i bitwy pod Wyrykami.

Krótki zarys historyczny tych wydarzeń uczniowie klasy V i I gimnazjum urozmaicili piękną recytacją wierszy o tematyce patriotycznej, wygłaszanych na tle podkładów muzycznych, co wywołało niezwykłą atmosferę i duże wrażenie na odbiorcach. Uczniowie wykazali się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także muzycznymi. Chór szkolny zaśpiewał podniosłe, patriotyczne piosenki. Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia dobitnie świadczyły o tym, że uczniowie doceniają wartość działań podjętych przez przodków, są świadomi ceny, jaką musieli oni ponieść byśmy mogli cieszyć się życiem w wolnej i demokratycznej Polsce.
Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwały Alicja Parczewska, Kamilla Horszczaruk i Agnieszka Łotysz, która również przygotowała wymowną dekorację. Po oficjalnej części dyrektor szkoły, Marzena Trociuk wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu historii szkoły i bitwy pod Wyrykami. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Krysa, drugie miejsce Mateusz Boczuliński , a trzecie Martyna Gierlińska. Konkurs przygotowała Jolanta Małyszczak i Kamilla Horszczaruk. Na koniec uroczystości delegacja uczniów wraz z panią dyrektor złożyła wiązanki kwiatów
w miejscach pamięci poległych w czasie II wojny światowej. (b)