Uczelnia czeka na awans

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie składa wniosek do ministerstwa o zmianę nazwy na: „Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie”. Uczelnia spełnia wszelkie kryteria formalne, aby podwyższyć swoją rangę i zostać akademią.

PWSZ w Chełmie w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia. W ciągu dwóch dekad wiele udało się osiągnąć, wielomilionowe inwestycje uczelni trwają, a plany wciąż imponują. W związku z prężnym rozwojem uczelni oraz spełnieniem kryterium formalnego, jej władze składają wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki o zmianę nazwy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na nową tj. „Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie”. Kryteria, jakie należało wypełnić, aby się o to starać dotyczą m.in. liczby studentów i zatrudnionych pracowników.

– Marka naszej uczelni jest już wypracowana, ale przejście do grupy akademii stwarza lepsze możliwości rozwoju dla naszej kadry naukowej – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. – Naszą przyszłością jest baza dydaktyczna, którą ciągle rozwijamy i właśnie nasza kadra naukowa, której chcemy stworzyć jak najlepsze warunki i możliwości rozwoju. Nowa nazwa odnosi się do uczelni wyższej, gdzie prowadzone są badania naukowe i praca akademicka, czyli tak, jak ma to miejsce w naszym przypadku. Przejście do grupy akademii będzie posumowaniem dotychczasowych działań i naszej oferty edukacyjnej studiów pierwszego i drugiego stopnia.

A. Tofil, prof. PWSZ w Chełmie wierzy, że nowa nazwa uczelni wzmocni jej pozycję na rynku edukacyjnym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za pół roku chełmska PWSZ stanie się akademią i w najbliższym naborze nowi studenci otrzymają już decyzje o przyjęciu do „Państwowej Akademii Nauk Stosowanych” w Chełmie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here