Uczelnia oblegana przez studentów z 47 krajów

Jednym z najbardziej obleganych kierunków na WSSP jest, mająca już ponad 15-letnią tradycję, fizjoterapia

Dzień otwarty w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie przyciągnął w ubiegłym tygodniu tłumy zainteresowanych ofertą uczelni – a jest ona imponująca.


W roku akademickim 2018/2019 WSSP oferuje 5 kierunków studiów magisterskich i licencjackich oraz 56 kierunków studiów podyplomowych. Na uczelni studiują studenci z 47 krajów świat, a część kierunków prowadzona jest w języku angielskim. Funkcjonująca od 2000 roku szkoła wyższa doczekała się już do tej pory 8500 absolwentów.
– Po raz pierwszy WSSP uzyska środki unijne na realizację programów dydaktycznych. Na wszystkich kierunkach, które prowadzimy będziemy mieli dotację unijną. Dzięki temu studenci będą mogli wnosić mniejsze opłaty, a niektórzy otrzymają dodatkowo stypendia unijne – tłumaczy doc. Henryk Stefanek, prezydent i kanclerz WSSP.
Studenci mogą też skorzystać ze stypendiów socjalnych, stypendium rektora, stypendium dla niepełnosprawnych czy jednorazowej zapomogi – tak jak na studiach w uczelni państwowej. Jednym z najbardziej obleganych kierunków jest, mająca już ponad 15-letnią tradycję, fizjoterapia. – Na tym kierunku wprowadzamy dwie nowe specjalizacje: fizjoterapia okresu senioralnego i fizjoterapia urazów sportowych. Ten segment jest całkowicie finansowany ze środków unijnych – studenci nie będą płacili za naukę. To bardzo potrzebne kierunki, bo w samym Lublinie jest wiele klubów sportowych grających w ekstraklasie, które potrzebują opieki specjalistów w tej dziedzinie. W tym momencie prowadzimy największą fizjoterapię w kraju. Mamy około tysiąca studentów na tym kierunku. Jesteśmy oczywiście kadrowo i technicznie przygotowani nawet na większą liczbę studentów. Od bieżącego roku akademickiego naukę na fizjoterapii prowadzimy na jednolitych studiach magisterskich – dodaje kanclerz.
Studenci WSSP mogą korzystać z licznych praktyk i staży. W toku studiów uczelnia organizuje także certyfikowane kursy i szkolenia oraz wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus. Przy WSSP działa Akademickie Centrum Fizjoterapii otwarte dla pacjentów czy Akademickie Centrum Animaloterapii skupiające studentów hipoterapii czy kynoterapii. Do wyboru wśród kierunków studiów magisterskich i licencjackich jest m.in. kosmetologia, filologia angielska, turystyka i rekreacja czy wychowanie fizyczne. – W naszej uczelni wszystkie kierunki, które prowadzimy, gwarantują zatrudnienie – mówi doc. Henryk Stefanek. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here