Uczelnia otwarta na świat

Doc. Henryk Stefanek, prezydent i kanclerz WSSP im. W. Pola w Lublinie

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie, jedna z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni wyższych w naszym mieście, zaprasza w najbliższy wtorek, 27 marca, w godzinach 10-13 do swojej siedziby przy ulicy Choiny 2 na Dni Otwarte.


– Chcemy zapoznać przyszłych studentów z zasadami funkcjonowania naszej uczelni, sposobem prowadzenia zajęć i bogatą ofertą edukacyjną – mówi doc. Henryk Stefanek, prezydent i kanclerz WSSP. Podczas Dni Otwartych będzie można obejrzeć prezentację, poszczególnych kierunków przygotowaną przez studentów. Szykuje się wiele niespodzianek. Studenci kierunku turystyka i rekreacja oraz wychowanie fizyczne zapraszają na pokazy karate tradycyjnego czy kelnerski pokaz synchroniczny. Studenci fizjoterapii zaprezentują, jak wykonać masaż czy udzielić pierwszej pomocy. Chętnych na pewno nie będzie brakowało na pokazach studentów kosmetologii, którzy zapraszają do pracowni kosmetyki pielęgnacyjnej i na pokaz hinduskiego zwyczaju dekorowania dłoni i stóp henną. Właśnie ten zabieg w ubiegłym roku okazał się prawdziwym hitem wśród odwiedzających uczelnię. Możliwości kontaktów międzynarodowych, jakie oferuje studiowanie na WSSP zaprezentuje Biuro Studiów Anglojęzycznych. Uczelnia słynie ze swego umiędzynarodowienia, ma bowiem studentów z 47 kierunków świata oraz naukowe kontakty z 80 uczelniami partnerskimi z całej Europy. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaki kierunek studiować, będą mogli liczyć na fachową pomoc profesjonalnego doradcy zawodowego, który podczas Dni Otwartych rozmawiał będzie z chętnymi kandydatami. Wszelkie wątpliwości związane z naborem na studia rozwieje punkt informacji rekrutacyjnej. Pracownicy uczelni opowiedzą również o możliwościach, jakie daje program wyjazdów za granicę Erasmus+, realizowany przez Biuro Karier i Współpracy z Zagranicą.

Bogata oferta edukacyjna

W nowym roku akademickim WSSP oferuje także sprawdzony program 2+1, dający możliwość łączenia studiów w Polsce ze studiami w Wielkiej Brytanii. W ramach tego programu po ukończeniu drugiego roku studenci turystyki i rekreacji bądź wychowania fizycznego mają możliwość transferu na pokrewne kierunki w University of Bedfordshire i University of Northampton na okres jednego roku i w rezultacie uzyskania brytyjskiego dyplomu. Kolejną atrakcyjną możliwość studiowania w WSSP to Międzynarodowy Program Kształcenia POLCamp. To studia na nowych, unikalnych specjalnościach, takich jak turystyka i rekreacja z lingwistyką stosowaną oraz filologia angielska z lingwistyką stosowaną. Oba kierunki dofinansowane są z funduszy Unii Europejskiej a zajęcia prowadzone są w dwóch językach (j. polski lub j. angielski). Dodatkowo studenci mają możliwość bezpłatnej nauki języka hiszpańskiego lub mandaryńskiego. Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Nauka dla obywateli polskich jest całkowicie bezpłatna. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie realizuje także liczne programy dofinansowane z Unii Europejskiej. – W ramach programu „Praktyka jest najważniejsza” nasi studenci kierunku turystyka i rekreacja mają możliwość korzystania z wysokiej jakości staży studenckich ułatwiających wejście na rynek pracy – wyjaśnia doc. Henryk Stefanek. W ramach trzymiesięcznego stażu studenci wyjeżdżający za granicę otrzymują nie tylko ubezpieczenie i zwrot kosztów dojazdu, ale również wynagrodzenie za pracę. Każdy stażysta otrzymuje wynagrodzenie 18,50 zł za godzinę (około 5 euro) wypłacane po przepracowaniu miesiąca. Na WSSP działa również Akademickie Studium Policealne. Zajęcia w nim prowadzone są w laboratoriach uczelni w większości przez jej nauczycieli akademickich. Nauka jest całkowicie bezpłatna. Do wyboru są specjalizacje: technik usług kosmetycznych lub technik administracji ze specjalnością obsługa celna. Uczelnia oferuje również 56 kierunków studiów podyplomowych. W tegorocznej rekrutacji na pewno pojawią się nowości – jedną z nich jest atrakcyjny na rynku pracy kierunek fizjoterapia okresu senioralnego oraz fizjoterapia urazów sportowych. Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here