Uczniowie chełmskiej Jedynki znowu na podium

Od lewej: Daria Pióro-Pawłowicz, Wiktor Ostrowski, Magdalena Gwarda

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie udowodnili, że połączenie pasji, wiedzy i staranności w nauce to gwarancja sukcesów.

Pokazali to laureaci ogólnopolskiego konkursu „Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka”. Magdalena Gwarda (op. Magdalena Nowakowska) zajęła I miejsce za pracę literacką, w której należało porównać wiersz „Dziad i baba” oraz baśń pod tym samym tytułem. Wiktor Ostrowski zajął miejsce III, zaś Daria Pióro-Pawłowicz (op. Magdalena Wodzik-Kowalczyk) – II miejsce za ilustrację do wiersza J.I. Kraszewskiego. Cieszy fakt, że na 150 uczestników konkursu aż 3 miejsca na podium przypadły uczniom z „Jedynki” a zarówno w kategorii literackiej jak i plastycznej przyznane były tylko po 3 nagrody.

26 marca o godz. 10:30 „Jedynka” organizuje dzień otwarty i zaprasza w swe progi wszystkich, którzy chcieliby poznać szkołę. Na pewno oferta Szkoły Podstawowej Nr 1 warta jest rozważenia, bo liczba laureatów w konkursach dowodzi, że warto być uczniem Jedynki. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here