Uczniowie dla Syrii

Julka z Ic, kupując torbę z wyhaftowanym kotkiem, wsparła akcję „Lubelszczyzna dla Syrii”. Własnoręcznie wykonane torby na zakupy oraz ciasta uczniom SP nr 23 i ich rodzicom sprzedawali na kiermaszu (od prawej): Olga Gębala (Vc), Ola Kociubowska (VI c), Zuzia Lipjan (VIb) i Kacper Banaszak (VIIa) z samorządu szkolnego

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie włączyli się do charytatywnej akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”, organizowanej przez wojewodę lubelskiego. W czwartek i piątek w placówce przy ul. Podzamcze odbył się kiermasz, podczas którego sprzedawali własnoręcznie wykonane torby na zakupy oraz ciasta.


Szczególnym wzięciem cieszyły się przepiękne, haftowane oraz malowane torby na zakupy w cenie 13 złotych za sztukę, przygotowane przez Urszulę Pawłowską i Izabelę Szkodę, nauczycielki ze świetlicy.
Sprzedaż toreb i ciast prowadzona będzie jeszcze w najbliższy czwartek w holu głównym szkoły w godz. 8 – 15.30. Dzień później zbiórka prowadzona w „23” zostanie podsumowana, a uzyskane środki przekazane zostaną na konto akcji, której celem jest zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na odbudowę zniszczonych przez wojnę domów w Aleppo i innych miastach Syrii, tak, aby rodziny, które musiały uciekać przed grożącym im niebezpieczeństwem, mogły teraz wrócić i na nowo osiedlić się.
W akcji „Lubelszczyzna dla Syrii” dotychczas udało się zebrać już blisko 300 tysięcy złotych, co pozwoli na odbudowę blisko 50 domów. BS