Uczniowie ewakuowani z internatu

We wtorek pod internat I LO w Krasnymstawie zajechali strażacy. Wszystko przez informację, że w budynku wybuchł pożar. Druhowie sprawnie ewakuowali młodzież na zewnątrz. Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia…

We wtorek w internacie I LO zorganizowano ćwiczenia ewakuacyjne pod hasłem „Jedzie, jedzie straż ogniowa”. – To ważne, by młodzież potrafiła właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia pożarowego – mówi Iwona Malessa z I LO. ­- W tym roku ćwiczenia na prośbę Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie kontynuowane były przez dwa kolejne dni. Strażacy przy udziale wychowanków-pozorantów doskonalili też swoje umiejętności – dodaje.

Ćwiczenia ewakuacyjne miały na celu zapoznanie młodzieży i pracowników placówki z zasadami prawidłowego postępowania w razie zagrożenia życia. – Uczniowie mogli wykorzystać w praktyce znajomość zasad bhp i przepisów przeciwpożarowych. Z zadowoleniem przyznajemy, że ewakuacja przebiegła sprawnie, bez chaosu i jakichkolwiek zakłóceń – podsumowuje Malessa. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here