Uczniowie Norwida znów za granicą

Dzięki współpracy II LO w Krasnymstawie ze Stowarzyszeniem Heureka Generator z Zamościa uczniowie Norwida po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Erasmus+.


W tym roku szkolnym uczniowie „Norwida” uczestniczyli już w projekcie na Łotwie, gdzie podczas 10-dniowej wymiany młodzieży „Fix, don’t replace” (Napraw, nie wymieniaj) wspólnie z uczestnikami z Łotwy, Grecji, Rumunii i Cypru brali udział w różnorodnych warsztatach oraz dyskusjach – czy warto jest kupować nowe rzeczy, kiedy te zepsute można naprawić.

Kolejna grupa uczniów wzięła udział w wymianie młodzieży w Rumunii. Tematem tego projektu była „Ciemna strona konsumpcjonizmu”. 12 grudnia trzecia grupa uczniów II LO w Krasnymstawie udała się z kolei do Rumunii, by brać udział w projekcie historycznym „Visions of the past”.

– Uczestnictwo w takich projektach to dla młodzieży nie tylko możliwość rozwijania kompetencji kluczowych, takich jak podnoszenie umiejętności językowych czy wymiana wartości kulturowych, to przede wszystkim świadomość udziału w ważnych dyskusjach na temat problemów współczesnego świata i wspólne poszukiwanie rozwiązań – mówi Anna Antyga, dyrektor II LO w Krasnymstawie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here