Uczniowie Trójki – jedni z najlepszych w Polsce

W Kędzierzynie Koźlu odbyła się trzynasta edycja ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tradycyjnie, sukces w zawodach, odnieśli uczniowie SP nr 3 w Krasnymstawie.

Tegoroczna edycja składała się z dwóch turniejów, które odbyły się w SP nr 1 w Kędzierzynie Koźlu, a okazją do ich organizacji był jubileusz 25-lecia szkolnych drużyn w tej szkole. Liga Mistrzów BRD to cykl zawodów, które odbywają się w okresie ferii zimowych, a startują w nich najlepsze zespoły szkół podstawowych, czyli drużyny startujące w finałach mistrzostw Polski i europejskim turnieju edukacji drogowej. Pierwszego dnia odbył się nocny turniej Ligi Mistrzów, który zakończył się około godziny 23, a drużyna SP nr 3 w Krasnymstawie zajęła w nim trzecie miejsce.

Krystian Galewski indywidualnie był drugi, siódme miejsce zajęła grupa młodsza. Drugiego dnia odbył się ogólnopolski turniej o puchar prezydenta miasta Kędzierzyn Koźle. Grupa starsza SP nr 3 w Krasnymstawie zajęła w nim trzecie miejsce, grupa młodsza siódme, a Krystian Galewski był najlepszy w klasyfikacji indywidualnej i dodatkowo wygrał konkurencję „Przeszkoda dnia”.

Po dwóch turniejach w klasyfikacji drużynowej SP nr 3 w Krasnymstawie zajęła drugie miejsce drużynowo w kategorii starszej, a Krystian Galewski został najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji końcowej. Natomiast grupa młodsza zajęła szóste miejsce. SP nr 3 w Krasnymstawie reprezentowali: grupa starsza – Krystian Galewski, Wiktor Wiśniewski, Mateusz Olech, grupa młodsza – Oliwia Mazurek, Wiktoria Dunaj, Bartłomiej Jaremek, Michał Tela, opiekunem obu drużyn jest Paweł Haładyj. (k)