Uczynić Lublin stolicą mody

W dniach 8-10 września w Lublinie  będzie miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION. Impreza odbędzie się po raz pierwszy, ale ambicją organizatorów jest, by stała się corocznym ważnym punktem na mapie wydarzeń kulturalno-towarzyskich Lublina.
W programie wydarzenia główne miejsce zajmują pokazy projektantów i marek odzieżowych, w których obok modelek pojawią się gwiazdy znane z kina i telewizji. Imprezie będą towarzyszyć także m.in. targi mody, konferencja dla przedstawicieli branży odzieżowej, wystawa kostiumu scenicznego w Teatrze Muzycznym oraz warsztaty rysunku żurnalowego.
– East Fashion będzie miejscem spotkania projektantów o ugruntowanej już pozycji z „młodymi wilkami” szukającymi swojego miejsca na rynku. Będzie też miejscem spotkania wschodniego przepychu z zachodnim, ascetycznym wzornictwem – zaprasza Jolanta Kozak, prezes Klastra Designu, Innowacji i Mody.
Główne wydarzenia imprezy będą się odbywać w Lubelskim Centrum Konferencyjnym i w sali widowiskowej Centrum Spotkania Kultur. Organizatorem festiwalu jest Klaster Designu, Innowacji i Mody oraz Telewizja Niezależna. Klaster ma bogate doświadczenie w organizacji modowych wydarzeń. W oparciu o własną agencję modeli i modelek prezentował kolekcje polskich i lubelskich projektantów zarówno w Lublinie, jak i innych miastach regionu. Wielokrotnie pomagał też stawiać pierwsze kroki początkującym dyktatorom mody.
Więcej o festiwalu na www. eastfashion.pl. RD