Udana zbiórka dla seniorów z DPS-u

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Nowinach prosili o ciepłe skarpety, kapcie, kubek z ustnikiem, kawę, słodycze czy pomarańcze. Uruchomiła się lawina dobra, dzięki której udało się zapewnić szczodre święta we wszystkich DPS-ach w powiecie chełmskim.

Tuż przed świętami ruszyła akcja „Gwiazdka w Nowinach”, organizowana przez Stowarzyszenie WeRwA i firmę Livioon, przy współpracy z Chełmską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

– Terapeutki z DPS-u dyskretnie wypytały swoich podopiecznych o ich świąteczne pragnienia. Wśród rzeczy, o które najczęściej prosili, przeważały słodycze, herbata, kawa, skarpety, kubki (w tym tzw. niekapki), poduszki-jaśki, koce oraz czapki, szaliki dla kobiet i mężczyzn – opowiada Grzegorz Gorczyca ze stowarzyszenia WeRwA. – Początkowo mieliśmy obawy, czy uda się sprostać oczekiwaniom seniorów. Były bardzo skromne, ale dotyczyły prawie dwustu osób… Odzew był jednak imponujący. Do akcji przystąpili darczyńcy indywidualni, firmy i instytucje nie tylko z Chełma i powiatu chełmskiego, ale także z Lublina, Warszawy i Torunia.

Dzięki tak dużej liczbie darów przekazanych w ramach zbiórki udało się nie tylko spełnić świąteczne pragnienia seniorów z Nowin, ale i podarować prezenty wszystkim podopiecznym pozostałych DPS w powiecie chełmskim: w Chojnie Nowym i Kaniem. Dodatkowo niesamowitą niespodzianką okazały się kartki świąteczne przygotowane dla pensjonariuszy przez najmłodszych z przedszkola „Arka Przyszłości”, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Dorohuska, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klasy 6B ze Szkoły Podstawowej nr 3. – W tym trudnym epidemicznym czasie udało się sprawić seniorom trochę radości – podkreśla Gorczyca. (pc)