Udany debiut Kołeczek w Diamentowej Lidze

Karolina Kołeczek, płotkarka AZS UMCS Lublin, debiut w prestiżowych zawodach Diamentowej Ligi w Monako może uznać za niezwykle udany. Mając za rywalki czołowe płotkarki z USA i Jamajki, zajęła szóste miejsce

Karolina Kołeczek, płotkarka AZS UMCS Lublin, zadebiutowała w piątek w prestiżowych zawodach Diamentowej Ligi w Monako. Podopieczna trenera Piotra Maruszewskiego mając za rywalki czołowe płotkarki z USA i Jamajki Karolina Kołeczek zajęła dobre szóste miejsce, pokonując dystans w 12.93 s.


Najlepsza była rekordzistka świata Amerykanka Kendra Harrison (12.43). drugie miejsce zajęła Danielle Williams z Jamajki (12.52), a trzecie Christina Clemons z USA (12.62). Przed Kołeczek uplasowały się jeszcze Janeek Brown z Jamajki (12.71) i Amerykanka Nia Ali (12.80).

– Kończę pierwszą cześć sezonu startem w Diamentowej Lidze w Monako. Lepiej jej sobie nie mogłam wyobrazić. Teraz chwila odpoczynku i ruszam z przygotowaniami do drugiej części sezonu – napisała po piątkowym starcie na swoim profilu na Facebooku nasza znakomita zawodniczka.

6.02 Piotra Liska!

Podczas zawodów w Monako świetnie spisał się Piotr Lisek, który wynikiem 6.02 m o centymetr poprawił własny rekord Polski w skoku o tyczce.

O wielkości wyczynu Liska może świadczyć, że pierwszą zrzutkę w Monako odnotował dopiero przy ataku na 6.06, czyli na drugi wynik w historii światowej lekkoatletyki (na otwartym stadionie).