Udany początek

Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin od zwycięstwa przed własną publicznością z EUROBUD JKS Jarosław 30:26 rozpoczęły kolejny sezon w PGNiG Superlidze Kobiet.

Pierwszą bramkę w piątkowym meczu zdobyła dobrze znana lubelskiej publiczności Valentina Nestsiaruk. Po chwili wyrównała Joanna Andruszak. Lublinianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie na początku trzeciej minuty, po sprytnym lobie Julii Pietras. 60 sekund później skrzydłowa MKS trafiła do siatki po raz trzeci i lubelski zespół wygrywał już 4:2. JKS jednak nie rezygnował i do końca pierwszej części na parkiecie toczyła się wyrównana walka.

Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Gospodynie nie tylko zniwelowały jednobramkową stratę, ale zdołały dość szybko wypracować pięciobramkową przewagę.

Najlepszą zawodniczką spotkania została jednak niezawodna Kinga Achruk, zdobywczyni sześciu goli. MAG

MKS FunFloor Lublin – EUROBUD JKS Jarosław 30:26 (14:15)

MKS: Wdowiak, Gawlik, Sarnecka – Andruszak 7, Pietras 4, M. Więckowska 2, Achruk 6, Noga 1, Roszak 6, Portasińska 2, Rebicova 2, D. Więckowska, Pastuszka, Tatar.

JKS: Kordowiecka – Nestsiaruk 4, Trawczyńska 8, Smolinh 4, Gadzina 3, Zimny 4, Matuszczyk 2, Dorsz 1, Volovnyk, Mokrka, Strózik.

Kary: MKS FunFloor – 4 minuty, JKS – 4. Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Dariusz Żak (Radom).

Pozostałe mecze 1. kolejki:

KPR Gminy Kobierzyce – Ruch Chorzów 45:22 (24:11) * Młyny Stoisław Koszalin – Galiczanka Lwów 29:32 (16:16) * Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:22 (18:12) * mecz: MKS PR URBIS Gniezno – Start Elbląg odbędzie się 13 września.

W następnej kolejce – 14 września: Galiczanka Lwów – MKS FunFloor (18:00).