Udany początek

Od zwycięstw rozpoczęły nowy sezon w drugiej lidze siatkówki mężczyzn nasze zespoły. LKPS Politechnika Lublin pokonał we własnej hali 3:0 połączone siły Skórzanych Skarżysko Kamienna i SMS Kielce, a świdnicka Avia wygrała 3:2 w Kozienicach z KKS.

O ile lublinianom zwycięstwo przyszło nader łatwo (rywale najwięcej – 19 punktów zdobyli w drugim secie), o tyle zespół ze Świdnika musiał się sporo namęczyć, by wrócić do domu chociaż z dwoma punktami. Avia prowadzona przez Sławomira Czarneckiego, który poprzedni sezon spędził w LKPS i kilkoma byłymi zawodnikami lubelskiego klubu przegrywała po dwóch setach już 0:2. Na szczęście „żółto-niebiescy” szybko się otrząsnęli i zdołali odwrócić losy spotkania.
KKS Kozienice – MKS Avia Świdnik 2:3 (25:23, 25:21, 16:25, 22:25, 13:15)
Avia: Pigłowski, Kurek, Machowicz, Żywno, Czarnecki, Gajosz, Bonisławski (libero) oraz Guz, Baranowski, Misztal, Kasiura, Sajdak.
LKPS Politechnika – Skórzani Skarżysko/SMS Kielce 3:0 (25:18, 25:19, 25:18)
LKPS: Kwiecień, Rejowski, Borris, Jesień, Cymerman (libero), Czubiński, Seliga oraz Toborek.
Pozostałe mecze 1. kolejki II ligi siatkarzy: Karpaty Krosno – RCS Radom 3:1 * Błękitni Ropczyce – AKS V LO Rzeszów 3:0.
W następnej kolejce – 14 października: Avia – Błękitni, Karpaty – LKPS Politechnika.