Udany powrót na lubelską trasę

Tym razem każdy z biegaczy mierzył się z 5-kilometrową trasą indywidualnie

Blisko 30 biegaczy postanowiło zmierzyć się w Lublinie z zimową 5-kilometrową trasą cyklu biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Tym razem nad Zalewem Zemborzyckim nie było co prawda zawodów, ale byli organizatorzy, którzy oznaczyli trasę, zapewnili ratowników medycznych i poczęstunek.


– Nie możemy organizować zawodów, ale możemy zachęcać do biegania indywidualnego. Ruch i aktywność na świeżym powietrzu są kluczowe dla budowania odporności i naszego samopoczucia, więc jesteśmy przekonani, że w tych trudnych czasach musimy działać – nawet w bardzo okrojonej formule – podkreśla Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej CITY TRAIL.

Aktualne przepisy zakazują organizacji imprez sportowych. Nie ma informacji, kiedy branża biegowa może zostać „odmrożona”, dlatego organizatorzy bardzo ostrożnie podchodzą do ogłaszania terminów kolejnych imprez. W przypadku CITY TRAIL wstępnie planowane są biegi wiosenne – 10 imprez przeniesionych z jesieni. Mają odbyć się w kwietniu i maju. Kolejne zawody – o ile będzie możliwe organizowanie biegów – są planowane na lipiec.

Sponsorem tytularnym CITY TRAIL jest Nationale-Nederlanden. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon, Suunto, Sklep Biegacza, Good Food oraz Science In Sport. Wydarzenia pod szyldem CITY TRAIL Lublin wspiera Miasto Lublin. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here