Udany start reprezentantów klubów z Lublina i Świdnika

W kategorii do 81 kg wśród młodzieżowców pierwsze miejsce zajął Maksymilian Frankowicz z Krokodyla Kielce. Na drugim stopniu stanął Dmytro Myknailyk, a na trzecim Maciej Czarnota (obaj Spartakus Lublin)

Blisko 200 zawodników z 23 klubów z Polski oraz Białorusi, Ukrainy i Litwy rywalizowało w hali sportowej Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Międzynarodowym Turnieju Judo. W zawodach udanie spisali się reprezentanci lubelskich klubów – Spartakusa, Judo Team Lublinianka i Ronin, a także Rei Świdnik.

Wśród najmłodszych pierwsze miejsca z naszych wywalczyli: Justyna Galińska, Karolina Sztejnbis, Oskar Grochowicz (Spartakus), Maja Kowalczyk i Igor Masłowski (Ronin) oraz Ksawery Poniewozik (Rei).

Wśród młodzieży najlepsi w swoich kategoriach byli: Ewelina Biernacka, Alicja Wójcik, Kacper Zgrajka, Tomasz Sztejnbis, Jakub Jabłonka, Bartosz Wójcik (Spartakus), Katarzyna Najda (Judo Team Lublinianka) i Temirlan Birzhanuly (Rei). BAS

Na podium w kat. wagowej 66 kg juniorów – złoty medal zdobył Kacper Zgrajka (Spartakus Lublin), srebrny Mateusz Lenart (Legion Zamość), a brązowy Jakub Wróbel (Spartakus)