Udany start zawodników AZS UMCS Lublin

Małgorzata Hołub-Kowalik w poniedziałek, już następnego dnia po mistrzostwach w Toruniu, zameldowała się w Lublinie. W Centrum Historii Sportu spotkała się z kibicami, dziennikarzami, a także Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca, prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji

Pięć medali, złoty i cztery srebrne, zdobyli lekkoatleci AZS UMCS Lublin w rozgrywanych w Toruniu 64. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski. W klasyfikacji medalowej nasi akademicy uplasowali się na 8. miejscu.

Na najwyższym stopniu podium stanął nowy zawodnik klubu z Lublina, trójskoczek Karol Hoffmann. Srebrny medalista Mistrzostw Europy z Amsterdamu z 2016 roku, syn byłego mistrza świata i aktualnego wciąż rekordzisty kraju Zdzisława Hoffmanna, wygrał rywalizację bardzo pewnie. Prowadził już od samego początku zmagań. Na otwarcie skoczył 15.81 m i ten rezultat wystarczyłby mu do zdobycia złota. 30-latek jednak jeszcze cztery razy go poprawiał. Ostatecznie najlepszy wynik – 16.18 m uzyskał w ostatnim konkursowym podejściu. Na podium drugiego Krzysztofa Uwijała z MKS Sambor Tczew wyprzedził o 77 cm, a trzeciego Jakuba Daroszewskiego z BKS Bydgoszcz aż o 90 cm.

Srebrny medal w Toruniu do bogatej kolekcji dołożyła Karolina Kołeczek w biegu na 60 metrów przez płotki. Choć w eliminacjach 27-latka uzyskała najlepszy wyniki, to w finale, po zaciętej walce, musiała uznać wyższość Klaudii Siciarz z AZSAWF Kraków. Rywalka wygrała z czasem 8.02 s, będącym o 0,01 s lepszym od życiówki Kołeczek, którą nasza zawodniczka ustanowiła w Toruniu przed rokiem. Tym razem płotkarka AZS UMCS minęła metę z wynikiem 8.08 s.

Świetnie w mistrzostwach Polski zawodnicy z Lublina poradzili sobie w biegu na 400 metrów. Druga linię mety w finale minęła Małgorzata Hołub-Kowalik, dla której był to debiutancki start w barwach AZS UMCS. Z czasem 53.53 s uległa tylko koleżance ze sztafety reprezentacji Polski – Justynie Święty-Ersetic z AZS AWF Katowice (53.09 s). Również drugi z czasem 48.02 s był Cezary Mirosław. Złoto przegrał z Kajetanem Duszyńskim z AZS Łódź zaledwie o 0,07 s.

Piąty krążek, a czwarty srebrny, nasi akademicy zdobyli w sztafecie mieszanej 4×400 metrów. Ekipa w składzie: Cezary Mirosław, Małgorzata Kołdej, Małgorzata Hołub-Kowalik i Szymon Żywko pokonała dystans w 3:31.95 s i przegrała jedynie ze sztafetą OŚ AZS Poznań (3:29.84).

Klasyfikację medalową z 7 krążkami (3-3-1) wygrał Zawisza Bydgoszcz przed AZS AWF Katowice (3-2-3) i OŚ AZS Poznań (3-2-2). AZS UMCS z pięcioma medalami (1-4-0) zajął 8. miejsce. MAG