Udany weekend krasnostawskiego Wodnika

W sobotę i niedzielę w Krasnymstawie i Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie, w których brali udział sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik, działającego przy SP nr 1 w Krasnymstawie.

Pierwsze z zawodów to piąta runda krasnostawskiej ligi pływackiej „Szuwarek”, która odbyła się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. W imprezie uczestniczyło 161 zawodników z 11 klubów Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W statystyce medalowej zwyciężyli gospodarze z Wodnika, wśród których najlepiej zaprezentowali się: Zuzanna Zdybel, Karol Repeć, Lena Cichosz, Hubert Bartnik, Michał Matysiak, Adrianna Chmielewska, Laura Stawska i Piotr Korzeniowski.

Bardzo dobre sportowe wieści nadeszły też z Oświęcimia gdzie rozegrano dwudniowe zawody pływackie Arena Grand Prix Puchar Polski. W klasyfikacji medalowej UKS Wodnik Krasnystaw zajął bardzo dobre 13. miejsce na 77 klubów. Wśród 15-latków pływających stylem klasycznym, krasnostawianin, uczeń SP nr 1, Norbert Zacharzyński został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. W tej samej kategorii wiekowej w stylu zmiennym Norbert zajął miejsce drugie. (k)