Ukarani za wyprzedzanie na pasach

Podczas minionego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej policji skutecznie przypomnieli dwóm kierującym, że nie można wyprzedzać na przejściu dla pieszych.

Policjanci z krasnostawskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali do kontroli drogowej i ukarali 200 zł mandatami karnymi 29-latka z Krasnegostawu, kierującego Oplem oraz 22-latka z gminy Łopiennik Górny, jadącego motocyklem marki Junak. – Obaj dopuścili się wykroczenia drogowego polegającego na wyprzedzaniu innego pojazdu na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Mężczyźni wzbogacili również swoje dossier drogowe o dodatkowe 10 punktów karnych – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Policja przypomina, że niestosowanie się do art. art. 26. 3. ustawy po ruchu drogowym, które wyraźnie mówi, że: „Kierującemu pojazdem zabrania się: 1.

Wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany, 2. Omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu”. – Stanowi to poważne wykroczenie i bardzo często jest przyczyną poważnych zdarzeń drogowych, nawet tych ze skutkiem śmiertelnym – podkreśla Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here