Ukraińcy też szarżują

Obywatelka Ukrainy wjechała w budynek Szkoły Podstawowej w Świerżach

Coraz więcej niebezpiecznych zdarzeń drogowych z winy obywatelek Ukrainy. Przykłady z minionego tygodnia: jedna kobieta obudziła się na latarni, druga wjechała w budynek szkoły podstawowej, a kolejna zatrzymała się na ogrodzeniu liceum.

Wojna nic do tego nie ma. Polscy kierowcy od dawna oskarżają ukraińskich o brak umiejętności, szaleńczą jazdę i nieznajomość przepisów. Skarżą się na „ukraiński styl jazdy”.

– Chyba każdy, widząc na drodze auto na ukraińskich numerach, stara się trzymać od niego jak najdalej – komentuje pan Piotr. – To już standard, że obywatele Ukrainy wyprzedzają na zakazie, przekraczają podwójną ciągłą i nie zwracają w ogóle uwagi na przejścia dla pieszych. Często też po wielu godzinach jazdy są przemęczeni, a mimo to dalej prowadzą auto, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu – dodaje chełmianin.

W związku z napływem uchodźców liczba zdarzeń drogowych spowodowanych przez cudzoziemki niepokojąco wzrasta.

We wtorek nad ranem (10 maja, po godzinie 5) kierująca volvo na litewskich numerach rejestracyjnych, 38-letnia obywatelka Ukrainy, na wysokości młyna Michalenki przy ul. Lubelskiej uderzyła w latarnię. Kobieta przysnęła za kierownicą. Na szczęście jechała sama i nic jej się nie stało. O własnych siłach opuściła rozbity pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji, a policjanci ukarali Ukrainkę mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Dwa dni później (po godz. 4, 12 maja) w Świerżach o wiele poważniejszych zniszczeń dokonała 28-letnia ob. Ukrainy. Auto kobiety (Toyota Land Cruiser) oficjalnie z niewiadomych przyczyn na prostym odcinku zjechało z drogi, staranowało barierki, przecięło chodnik, rozjechało ogrodzenie i wjechało w budynek szkoły podstawowej! Toyota zatrzymała się na schodach do placówki. Kobieta samodzielnie opuściła pojazd, nie odniosła żadnych obrażeń. Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby do zdarzenia doszło kilka godzin później, gdy dzieci rozpoczynają lekcje?

Również 12 maja, tym razem przed godz. 16 przy ul. Rejowieckiej w Chełmie, kolejna obywatelka Ukrainy (33 lata) spowodowała zagrożenie na drodze. Kobieta nie zachowała ostrożności przy zmianie pasa ruchu i zderzyła się z ciężarówką, którą kierował mieszkaniec gminy Konstantynów. Toyota Ukrainki przecięła ścieżkę rowerową i chodnik, po czym zatrzymała się na ogrodzeniu II Liceum Ogólnokształcącego. Kierująca nie potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci ukarali ją mandatem w wysokości 1500 zł. (pc, fot. kpt. Paweł Krystynek)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here