Ulica Wołyńska jak parking

Podczas przebudowy alei Piłsudskiego w Chełmie kierowcy nauczyli się parkować auta na ul. Wołyńskiej, na odcinku od ul. Piotra Skargi. Remont zakończył się, a przyzwyczajenia pozostały.

Podczas trwającej kilka miesięcy modernizacji alei Marszałka Józefa Piłsudskiego wjazd na nią od ul. Wołyńskiej był zamknięty. Korzystali z tego kierowcy – na odcinku od ul. P. Skargi do skrzyżowania z aleją urządzili sobie parking. Zatrzymywali się po obu stronach Wołyńskiej, także przy przychodni, co wcześniej się nie zdarzało. Przebudowa alei dobiegła końca, a kierowcy wciąż zatrzymują swoje samochody po obu stronach Wołyńskiej.

– Mimo że stoi tam znak zakazu zatrzymywania się i postoju – zauważa nasz Czytelnik. – Utrudnia to bardzo przejazd autem zarówno w kierunku alei Marszałka Piłsudskiego, jak i w przeciwnym. Przez to robi się niebezpiecznie – dodaje. Mężczyzna z prośbą o interwencję zwrócił się do przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego. – Pan Bożeński stwierdził, że nie widzi problemu – mówi czytelnik. O komentarz chcieliśmy zapytać przewodniczącego, ale mimo kilku prób nie udało się nam z nim skontaktować.

– Wyślemy w ten rejon patrole – obiecała nam z kolei Ewa Czyż, rzecznik prasowa chełmskiej policji. Czyż przypomina, że mieszkańcy sami mogą zgłaszać uwagi do tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. – Można tam sygnalizować także nieprawidłowe parkowanie. W takiej sytuacji policyjne patrole będą odwiedzać wskazane miejsce częściej – podsumowuje. (kg)

5 KOMENTARZE

  1. Panie Janie nie pamiętam abyśmy na Ty przechodzili. Inteligentna osoba wie, że zdjęcie nie było robione w dniu wydania artykułu. A bardzo długo to pojęcie względne i mapy nie są tu do niczego potrzebne jak jest się naocznym świadkiem. Znak postawiono niedawno. Jak po remoncie zaczęły znów tędy jeździć autobusy.

  2. Tam nie było tego znaku nigdy. Nagle postawili i wielka heca z wypisywaniem mandatów. Może zamiast stawiać wszędzie znaki zakazu zatrzymywania zbudujecie parkingi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here