Ulice pełne zimowych piratów

Kolejny zimowy tydzień przynosił każdego dnia kilkadziesiąt kolizji i wypadków. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, chociaż niektóre zdarzenia drogowe wyglądały bardzo groźnie. Kilka osób zostało poważnie rannych.


Już w poniedziałek, późnym wieczorem na ul. Narcyzowej w Lublinie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Audi. – Działania przybyłych na miejsce dwóch zastępów strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym. W wyniku wypadku rannych zostało 3 mężczyzn.

Działania ratownicze trwały 2 godziny – relacjonuje st. kapitan Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

We wtorkowe popołudnie i wieczór, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie dwukrotnie podejmowali interwencje w z związku z poważnymi kolizjami drogowymi. O godzinie 16:30 na ul. Zelwerowicza zderzyły się: mercedes i peugeot. Dwie godziny później na al. Smorawińskiego – ford z fiatem.

Następnego dnia tuż przed północą samochód osobowy rozbił się na słupie trakcji trolejbusowej na ul. Abramowickiej. Ranny został 60-latek. W czwartek ok. godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Zemborzyckiej i Jana Śniadeckiego audi wjechało w trolejbus, rany odniósł 30-latek. W piątek pijany kierowca citroena zignorował znaki i wyjechał z drogi podporządkowanej na ul. Franczaka „Lalka” wprost przed nadjeżdżające BMW i z drugiej strony – hondę.

Kierowcę BMW z raną ciętą przewieziono do szpitala. Od rana z różnych stron miasta napływały tego dnia informacje o nowych kolizjach i stłuczkach. Tak było i w dni poprzednie. – Apelujemy o ostrożność. W większości przypadków przyczyną było niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków panujących na jezdni – przestrzega komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here