Ulubiony profil wicestarosty

Zestawienie polubień profili na Facebooku lubelskich polityków, które przed tygodniem zamieściliśmy na łamach Nowego Tygodnia wywołało spore zainteresowanie i pytania dlaczego w zestawieniu pominęliśmy polityków ze Świdnika, a zwłaszcza rekordzistę w tym względzie wicestarostę Bartłomieja Pejo.


Bynajmniej nie zrobiliśmy tego celowo, gdyż ranking obejmował polityków z samego Lublina. Faktycznie wicestarosta świdnicki Bartłomiej Pejo pod względem polubień profili na FB z wynikiem 61 tys. lajków, większość z nich bije na głowę, a lubelską rekordzistkę, posłankę Joannę Muchę, wyprzedza o prawie 3 tysiące. Wynik Pejo jest także kilkunastokrotnie (sic!) lepszy od tych, którymi mogą pochwalić się świdnicki poseł i wiceminister Artur Soboń (jego profil lubi 4620 osób), starosta świdnicki Łukasz Reszka (3083), czy burmistrz Świdnika Waldemar Jakson (2860).

Skąd tak wielka popularność? Wiele wyjaśnia wizytówka, jaką zamieścił 36-letni B. Pejo na swoim FB: „Szef sztabu wyborczego #Konfederacja, wiceprezes partii KORWiN, prezes regionu lubelskiego i okręgu Lublin partii KORWiN, lider Klubu Konfederacji w Lublinie, wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Prezes Fundacji Kisiela, Prezes Klubu Motocyklowego Usarz, wolnościowiec i patriota.”

Pejo przed dwoma laty startował w wyborach do Sejmu RP z… drugiego miejsca warszawskiej listy Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Uzyskał 9634 głosy, ale mandatu nie zdobył. Do parlamentu dostał się za to jego… teść Janusz Korwinn-Mikke, który w stolicy startował z pierwszej pozycji i zgarnął 60 385 głosów.

Kandydowanie do Sejmu RP ze stolicy, a także funkcja wiceprezesa partii KORWiN, to główne powody popularności profilu. Sam Pejo w rozmowie z tygodnikiem podkreśla jednak, że to w dużej mierze także efekt działalności świdnickiej (powiat), ale też i lubelskiej, gdzie pełni funkcję prezesa regionalnych struktur KORWiN. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here