UMCS koszykówką stoi

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce rozgrywane w Lublinie okazały się najbardziej udane dla zespołów AZS UMCS w historii ich występów. Zarówno studentki, jak i studenci wywalczyli złote medale w klasyfikacji generalnej oraz w typach uczelni!
Zespół kobiecy, oparty na zawodniczkach ekstraklasowej Pszczółki AZS UMCS, prowadzony przez trenera Krzysztofa Szewczyka w finale pokonał bez problemów Uniwersytet Gdański 53:38.
– Nie ma się do czego przyczepić. Może poza początkiem jednego meczu. Tak poza tym to wszystko szło raczej tak, jak sobie zaplanowałyśmy. Niewątpliwie jest to dla nas duży sukces i cieszymy się z tego – przyznała po turnieju Aldona Morawiec, jedna z najlepszych zawodniczek zespołu UMCS.
Trzecie miejsce wśród studentek wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego, które w meczu o brąz wygrały z Politechniką Gdańską 49:34.
Ostatnie spotkanie w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski, finał z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa dla zawodników UMCS było formalnością. Rywale osłabieni brakiem czterech ligowych koszykarzy AGH oraz trenera Wojciecha Bychawskiego, którzy wrócili do Małopolski na mecze finałowe II ligi z Polonią Leszno, byli jedynie tłem dla naszych reprezentantów. AZS UMCS wygrał finał 92:50 i pewnie sięgnął po złote medale w klasyfikacji generalnej AMP.
W meczu o 3. miejsce Uczelnia Łazarskiego z Warszawy pokonała 72:67 AWF Katowice, ubiegłorocznych zwycięzców.

podium Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce
Studentki: 1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, 2. Uniwersytet Gdański, 3. Uniwersytet Warszawski
MVP turnieju AMP – Marta Jujka * Najlepiej punktująca zawodniczka finałów – Olivia Szumełda-Krzycka (obie UMCS)
Studenci: 1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
2. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, 3. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
MVP turnieju AMP – Robert Kolka (AGH Kraków) * Najlepiej punktujący zawodnik finałów – Rafał Zgłobicki (UJ Kraków)