UMCS ma się z czego cieszyć

JM Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski z wyróżnieniem dla lubelskiej uczelni za sportowe sukcesy odniesione w ostatniej edycji Akademickich Mistrzostw Polski

Za nami Gala Sportu Akademickiego 2020. W tym roku wyjątkowa, bo ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa odbyła się w trybie online i… niezwykle udana dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który otrzymał w jej trakcie wiele wyróżnień.


Świetne wyniki sportowe studentów UMCS sprawiły, że największa lubelska uczelnia po raz pierwszy w historii wygrała klasyfikację medalową Akademickich Mistrzostw Polski, a w punktowej klasyfikacji generalnej uplasowała się na piątym miejscu, a w typie uczelni drugie miejsce za Uniwersytetem Warszawskim (w generalce był drugi za Politechniką Gdańską, a przed Politechniką Śląską).

Oprócz wyróżnień sportowych, w ręce przedstawicieli uczelni trafiły także inne. Nagrodę imienia Eugeniusza Pietrasika za aktywne działanie na rzecz promowania i rozwoju sportu w środowisku akademickim otrzymała Dagmara Gruszczak. – Nie spodziewałam się tego wyróżnienia. Oczywiście bardzo się cieszę, bo ta nagroda jest jedną z najważniejszych w środowisku AZS. To ogromny zaszczyt, ale też motywacja do dalszej pracy – przyznaje laureatka.

Z kolei nagrodę Fair Play, za charytatywną akcję AZS Balkon Run, otrzymał AZS UMCS. Wydarzenie odbyło się w kwietniu. Blisko 200 osób pokonało w swoich domach dystans 5 kilometrów. Udało się zebrać ponad 4700 zł. – Cieszy, że pomysł został doceniony. To pokazuje, że AZS to nie sam sport, ale też inicjatywy skierowane na mieszkańców, społeczność szerszą niż tylko sportowcy – komentuje wyróżnienie Rafał Walczyk, prezes Zarządu AZS UMCS Lublin. MAG