UMCS odkrywał talenty

Z okazji 150. rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej studenci postanowili we wtorek 28 listopada zabawić się w Chatce Żaka. Właśnie wtedy odbyła się I edycja „Pokaż Marii swój talent” – konkursu wzorowanego na popularnym telewizyjnym show „Mam talent”.


– Nie wydzielaliśmy kategorii talentów, jakie mogli zaprezentować studenci UMCS. Byliśmy otwarci na wszelkie propozycje – informuje Klaudia Bryk, jedna z organizatorek konkursu.
W plebiscycie wzięło udział 6 osób z różnych kierunków studiów. Zmagania uczestników oceniało trzyosobowe jury. Wszyscy startujący w konkursie chwalili się swoimi talentami wokalnymi i muzycznymi. Żywiołowe reakcje publiczności oznaczały, że uczestnicy zdobyli jej serca.
Jako pierwsza wystąpiła Oliwia Bajor, studentka pedagogiki specjalnej, która zaprezentowała się w utworze Demi Lovato. Drugim zawodnikiem był Kamil Korszeń, student archiwistyki. Widownię zabrał w podróż prosto nad morze wraz ze swoim wykonaniem piosenki „Królowa nadbałtyckich raf” z repertuaru Artura Andrusa. Następnym uczestnikiem był „chłopak z gitarą”, czyli Bartosz Chumora z Wydziału Humanistycznego. Wystąpił ze swoim autorskim kawałkiem. Jako czwarty zaprezentował się duet – Kamil Maruszak (instrumenty klawiszowe) i Janusz Minowski (śpiew) , którzy prezentowali utwór „Wracam do domu”. Ostatnią uczestniczką była Agnieszka Bednarska, studentka prawa. Dzięki profesjonalnemu śpiewowi i świetnej grze na fortepianie wywalczyła sobie I miejsce w konkursie.
Nie zabrakło też występu pozakonkursowego. W swoich dwóch autorskich kompozycjach i w piosence „Niepokonani” formacji Perfect wystąpił Dominik Staszczuk. Artysta jest wokalistą Seeking Dreams – grupy, która niedługo wydaje płytę.
Organizator, Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS, przygotował nagrody w postaci gadżetów uczelni. Wśród nich były m.in. kubki, bluzy i smycze. Do zdobycia były także vouchery z firm, które postanowiły wesprzeć całą inicjatywę, np. z restauracji Ugryź Przegryź i Mrau Cafe.
Joanna Niećko