UMCS z brązem w klasyfikacji uniwersytetów!

W rozgrywkach AMP w piłce nożnej zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej reprezentowali: Kuba Długosz, Mateusz Zawiślak, Mateusz Pielach, Szymon Frąckowiak, Norbert Myszka, Stanisław Niewiński Arkadiusz Górka, Patryk Drozd, Czarek Zdunek, Czarek Pęcak, Michał Rzeźnik, Michał Wawryszczuk, Maciej Skrzypek, Wiktor Żurek, Mikita Vishneuski, Mateusz Chwedoruk, Darek Cygan, Piotr Chodziutko, Janek Masztaleruk, Bartek Poleszak, Hubert Kotowicz i Konrad Niegowski

To już reguła. Jeśli piłkarze-studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie startują  w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, to wracają do domu z zawodów z medalami. Nie inaczej było w ubiegłym tygodniu.

Tym razem podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego w Stężycy wywalczyli brąz w klasyfikacji uniwersytetów. Na drodze do medalu w generalce lublinianom w ćwierćfinale stanęła gdańska Politechnika, jak się później okazało mistrzowie Polski.

UMCS w grupie najpierw zremisował z Politechniką Łódź 1:1, a następnie pokonał SGH Warszawa 4:1 i Politechnikę Warszawską 3:1, zajmując pierwsze miejsce.

W ćwierćfinale nasi akademicy nie dali rady Politechnice Gdańskiej (0:4). Ostatecznie lublinianie zajęli szóste miejsce przegrywając mecz o 5. pozycję z AWF Wrocław w karnych  4:5. W klasyfikacji uniwersytetów UMCS zajął trzecie miejsce za Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetem Szczecińskim. UMCS siódmy raz z rzędu zameldował się na podium w klasyfikacji generalnej lub w klasyfikacji uniwersytetów! Ponadto Mateusz Chwedoruk został najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem pięciu bramek. BAS