Umów się na godzinę w ZUS

ZUS informuje o nowym sposobie rezerwacji terminu w placówce. Od teraz, dzwoniąc pod nr 515 374 368, można umówić się na wizytę w dogodnym dla siebie czasie.

– To kolejne ułatwienie, które zwiększy bezpieczeństwo obsługi klientów w czasie pandemii – podkreśla Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim. – Dotychczas z rezerwacji wizyt w placówkach mogły skorzystać tylko te osoby, które miały konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Teraz każdy może telefonicznie umówić spotkanie z pracownikiem Zakładu, bez względu na to, czy jest zarejestrowany w portalu ZUS

Podczas umawiania spotkania w placówce trzeba podać swoje dane: imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Należy też wskazać placówkę, w której ma odbyć się wizyta, sprawę, jaką chcemy omówić oraz wybrać dzień i godzinę spotkania. Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem terminu i numerem rezerwacji.

W dniu wizyty trzeba go wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS. – Telefoniczna rezerwacja to udogodnienie, a nie obowiązek. ZUS nadal przyjmuje klientów w swoich placówkach także bez wcześniejszego umawiania. Wizyty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym: z zachowaniem bezpiecznego odstępu od innych osób, w maseczkach lub przyłbicach i z dezynfekcją rąk przed wejściem na salę obsługi – przypomina Korba. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here