Umowa podpisana

Miasto podpisało z MPK Lublin nową umowę na „powierzenie usług transportowych”. Wejdzie ona w życie 1 stycznia 2020 roku i będzie obowiązywać przez 10 lat.


„Umowa dziesięcioletnia” określa m.in. zakres i standardy świadczenia przez MPK usług komunikacji miejskiej, wymogi techniczno-eksploatacyjne autobusów i trolejbusów oraz prognozowaną liczbę tzw. wozokilometrów na kolejne lata. – Podpisany kontrakt ma na celu zabezpieczenie ciągłości przewozowej na przestrzeni kolejnych 10 lat.

Jego ostateczny kształt jest wynikiem wielomiesięcznej pracy zespołu powołanego specjalnie w tym celu – czytamy na stronie internetowej lublin.eu. Umowa wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku i będzie obowiązywała przez 10 lat – do 31 grudnia 2029 roku. To druga umowa tego typu – poprzednia została podpisana 10 lat temu.

MPK Lublin w stu procentach należy do miasta. Obsługuje 85% lokalnego rynku komunikacyjnego. Zatrudnia 721 kierowców. Historia spółki sięga 1929 roku. Do momentu powołania Zarządu Transportu Miejskiego pełniła ona rolę przewoźnika i „organizatora transportu”. Obecnie lubelskich pasażerów, oprócz MPK, wożą też prywatni przewoźnicy wyłonieni w przetargach. Chodzi o spółkę Irex ze Śląska oraz konsorcjum złożone z Lubelskich Linii Autobusowych i Traf-Line. Opr. GR