Unia jest wspaniała…

W piątek 31 marca i w sobotę 1 kwietnia swoimi osiągnięciami, bogatą ofertę dydaktyczną i wyjątkową atmosferą przed tegorocznymi absolwentami gimnazjów chwaliło się III LO im. Unii Lubelskiej.

– Prezentuję dzisiaj międzynarodowy certyfikat DELF, który można zdobyć na zajęciach pozalekcyjnych z języka francuskiego w naszej szkole. Wybrałam „Unię”, bo tu jest naprawdę wspaniała atmosfera. Myślę, że jest niewiele takich szkół w Lublinie. Można tu naprawdę rozwinąć swoje zainteresowania, bo jest duży wybór zajęć pozalekcyjnych – mówiła Agata, uczennica I klasy Oprócz zajęć w klasach, uczestnictwa w pokazach fizycznych, chemicznych czy symulacji pracy sądu goście zwiedzający szkołę mogli zobaczyć występ szkolnego chóru „Kantylena” oraz zespołu „Henio Polak and his band”.
– W ubiegłym roku, podczas rekrutacji największym zainteresowaniem cieszyła się klasa społeczno-prawnicza i biologiczno-chemiczna. W tym roku, w związku ze zmianami reguł rekrutacyjnych na wyższych uczelniach medycznych, planujemy wprowadzić nowy profil klasy: biologiczno-chemiczno-matematyczną – mówi Grzegorz Lech, dyrektor III LO. Kandydatów, którzy chcieliby w najbliższym czasie zostać uczniami III LO, jak zwykle nie brakowało.