Unijne gwiazdy na ratuszu

Dwanaście złotych gwiazd na lazurowym tle, czyli flaga Unii Europejskiej, pojawiła w ubiegłym tygodniu na balkonie lubelskiego ratusza. Apelował o to Michał Krawczyk, przewodniczący klubu radnych Krzysztofa Żuka.


Kilka tygodni temu Krawczyk skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta. Przypomniał, że w 2019 roku będziemy obchodzić nie tylko 450. rocznicę zawarcia unii lubelskiej, ale też 15. rocznicę wstąpienia Polski do UE. – Motywem przewodnim obchodów będą słowa Jana Pawła II „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” wypowiedziane w maju 2003 roku – zauważył w interpelacji i poprosił o „eksponowanie flagi UE w przestrzeni Lublina”.

– Przychylam się do wniosku. Lublin, jako miasto wielokrotnie wyróżnione przez instytucje europejskie nagrodami za zasługi na rzecz integracji europejskiej, jest szczególnie predestynowane do roli promowania tej idei – odpowiedział Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. W ubiegłym tygodniu flaga UE pojawiła się na balkonie ratusza, obok flagi Polski i flagi Lublina. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here