Uniknąć HIV

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmie włączyła się w obchody „Światowego Dnia Walki z Aids”. Z tej okazji w Bursie Szkolnej przy ul. Powstańców Warszawy zorganizowano spotkanie, podczas którego mówiono o tym, jak chronić się przed zakażeniem wirusem HIV.

Rozmowę z młodzieżą na temat „Ryzykowne zachowanie a HIV” przeprowadzono też w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Oprócz tego w „Gastronomach” wystawiono też dziewięćdziesiąt prac nadesłanych w ramach konkursu plastycznego poświęconego tematyce walki z AIDS.
– W województwie lubelskim jest około siedmiuset pięćdziesięciu osób zakażonych wirusem HIV – mówi Alicja Bork z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie – świadomość na ten temat jest niewielka i mało osób się bada. Obchody przebiegają pod hasłem „Czas na rozmowę”, bo chodzi o to, aby na ten temat rozmawiać z dziećmi, wnukami, zwiększać ich wiedzę na temat ryzykownych zachowań na przykład pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych, po których nieracjonalnie podejmuje się decyzje. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here