Uniwersytet Medyczny znalazł lek na parkingowy ścisk

Już za kilkanaście miesięcy przy ul. prof. Gębali stanie taki parking (wizualizacja)

W ubiegły czwartek rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Wojciech Załuska, podpisał umowę z firmą Goldbeck na budowę wielopoziomowego parkingu przy ulicy prof. Gębali, w pobliżu SPSK nr 4 przy Jaczewskiego, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i innych uczelnianych obiektów. Parking będzie kosztował 28,5 mln zł i pomieści blisko 800 samochodów.


Każdy, kto kiedykolwiek próbował zaparkować auto w pobliżu kliniki przy Jaczewskiego, USD, czy COZL wie, że sztuka to nie lada. Miejsc parkingowych jak na lekarstwo, a choć za te przy SPSK nr 4 i USD trzeba słono płacić, to i tak osoby przyjeżdżające odwiedzić pacjentów, nie mają gdzie się zatrzymać. Niebawem powinno się to zmienić.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zdecydował, że na swojej działce przy ul. prof. Gębali, obok Centrum Symulacji Medycznej i Zakładu Medycyny Sądowej wybuduje wielopoziomowy parking, a stojące tam dziś budynki techniczne, kotłownia i garaże, zostaną wyburzone. Przetarg na jego budowę wygrała firma Goldbeck spod Poznania. Inwestycja realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” będzie kosztowała 28,5 mln zł. W ubiegłym tygodniu rektor UM w Lublinie, prof. Wojciech Załuska podpisał umowę z wykonawcą. Parking będzie miał sześć kondygnacji i pomieści blisko 800 pojazdów.

Na jego oddanie do użytku firma Goldbeck ma 15 miesięcy. Obiekt nie tylko ułatwi życie pracującym w uniwersyteckich szpitalach i placówkach medykom i pracownikom, ale jak podkreśla rzecznik prasowy UM w Lublinie, dr Wojciech Brakowiecki, inwestycja wychodzi przede wszystkim naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i odwiedzających ich osób, które mają teraz poważny problem ze znalezieniem w tej okolicy wolnego miejsca do zaparkowania samochodu. Parking będzie oczywiście płatny.

– Nie chodzi tu o prowadzenie biznesu, a po prostu o amortyzację kosztów. Cena za postój nie będzie odbiegała od ogólnie przyjętych stawek – zaznacza W. Brakowiecki. – Planujemy również wyznaczenie części miejsc dla pracowników uniwersyteckich jednostek, ale na tym etapie jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek konkrety. Będą one wypracowywane w drodze wspólnych rozmów z kierownikami jednostek czy związkami zawodowymi. WZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here