Uratujmy życie krasnostawianki!

Policjanci z Krasnegostawu ponownie organizują zbiórkę krwi dla żony jednego z kolegów. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór krwi. – Przyłączcie się do nas i oddajcie krew dla Izy – mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Policjanci i policjantki z krasnostawskiej komendy ponownie zwracają się z gorącym apelem o pomoc. – U żony naszego kolegi Tomka, funkcjonariusza krasnostawskiej komendy, zdiagnozowano białaczkę. Jej stan jest ciężki i potrzebny jest przeszczep szpiku oraz krew – mówi J. Babicz. Zbiórka krwi rozpocznie się 6 lutego w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Sikorskiego w Krasnymstawie o 8.00. Dzień wcześniej krew dla pani Izy będzie można oddać w terenowym oddziale RCKiK w Zamościu przy Al. Jana Pawła II 10.

– Wszystkich chcących pomóc, prosimy o przyłączenie się do naszej akcji! Apelujemy też o zarejestrowanie się, jako potencjalny dawca szpiku. Jego przeszczep to szansa dla wielu chorych na uratowanie życia, to ogromna szansa dla Izy. Dawcą szpiku może być każda osoba, która jest zdrowa, w wieku od 18 do 50 lat. Wystarczy, że zgłaszający się wypełni ankietę dotyczącą stanu zdrowia, podpisze oświadczenie woli przystąpienia do rejestru oraz odda próbkę krwi – dodaje rzecznik krasnostawskiej policji.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji oraz procesu pobierania szpiku dostępne są na stronie regionalnego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Lublinie: www.rckik.lublin.pl. Przypominamy, że krew można również oddawać w dowolnym regionalnym centrum krwiodawstwa, wystarczy przy rejestracji podać, że jest to pomoc dla Izabeli Kowalik, która obecnie jest hospitalizowana w klinice hematoonkologii i transplantacji szpiku w Lublinie przy ul. Staszica. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here