Uroczyście w OSP

Bardzo podniośle Dzień Strażaka obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Wojsławicach. Uroczystości, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbyły się 4 maja, po południu na placu przed budynkiem OSP.

Uroczystość z okazji strażackiego święta w Wojsławicach przyciągnęła znamienitych gości. Podniosły charakter zapewniła jej strażacka ceremonia. Najpierw prezes OSP Wojsławice, Piotr Staiński złożył meldunek o gotowości do uroczystości prezesowi Zarządu Gminnego Związku OSP, wójtowi Henrykowi Gołębiowskiemu. Następnie przy hymnie związku OSP na maszt wciągnięto flagę, a chwilę później wójt gminy złożył druhom podziękowania za oddaną i wierną służbę.

Proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Wojsławicach ks. kan. Zbigniew Kasprzyk odprawił mszę w intencji strażaków, dziękując także za zaangażowanie OSP w sprawy parafii i kościoła. Homilię wygłosił z kolei ks. Łukasz Boguta kapelan powiatowy strażaków, wikariusz tutejszej parafii. Gratulacje i życzenia do strażaków skierował także obecny na uroczystościach w Wojsławicach mł. bryg. Artur Rutkowski – komendant miejski PSP w Chełmie.

Wyjątkowym punktem uroczystości było odsłonięcie figury Świętego Floriana, patrona strażaków, która została umieszczona na frontonie garaży OSP. Ufundowali ją strażacy z wojsławickiej jednostki. Warto przypomnieć też, że została zakończona przebudowa części świetlicowej OSP Wojsławice, gdzie swoją siedzibę będzie miał Ośrodek Kultury i Tradycji Pożarnictwa, który ma służyć nie tylko strażakom, ale także młodzieży szkolnej, harcerzom oraz zespołom artystycznym. Jego uroczyste otwarcie jest planowane w czerwcu br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here