Uroczyście w Zarzeczu

W niedzielę, 8 maja, odbyło się uroczyste otwarcie świetlico-remizy w Zarzeczu, która ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie mogła być wcześniej oficjalnie otwarta.

Uroczystość była również związana ze świętem strażaków oraz otrzymaniem nowego samochodu pożarniczego przez OSP Zarzecze. Na początku zabrał głos Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, następnie Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm, Aleksander Kowalczyk radny Gminy Chełm, mł. bryg. Artur Rutkowski Komendant Miejski PSP w Chełmie oraz dh. Marcin Sobczuk naczelnik OSP w Zarzeczu. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli również udział Lucjan Piotrowski zastępca wójta, Zenon Olszewski sołtys Zarzecza oraz Weronika Sobczuk.

Świetlico-remiza oraz samochód dla OSP zostały poświęcone przez ks. Mirosława Praduna proboszcza parafii św. Rocha w Czułczycach. W części artystycznej, koncercie, wystąpił Zespół I TO I WO z Żółtaniec, laureat tegorocznego XI Powiatowego Festiwalu Piosenki Strażackiej w Okopach. Na zakończenie gospodarze zaprosili wszystkich przybyłych na majówkowy poczęstunek. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here