Urodzaj kandydatów podzielił komisję

Wśród kandydatów była także Dorota Ignatjew, obecna dyrektor naczelna Teatru im. J. Osterwy, która objęła stanowisko we wrześniu 2016 roku

Nie wiemy, kto będzie od września kierował Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Komisja konkursowa powołana przez marszałka województwa lubelskiego, który sprawuje nadzór nad placówką, nie zdołała w ubiegłym tygodniu wyłonić osoby na to stanowisko spośród kandydatów zgłoszonych do konkursu ogłoszonego jeszcze w lutym.

– Po przeprowadzeniu postępowania konkursowego oraz po przeprowadzeniu trzech jawnych głosowań, spośród uczestników konkursu Komisja Konkursowa nie wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Konkurs pozostał nierozstrzygnięty, ponieważ żaden z uczestników dopuszczonych do udziału w konkursie nie uzyskał bezwzględnej większości głosów, a tym samym nie spełnił kryteriów oceny ustalonych przez Komisję Konkursową – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka województwa lubelskiego.

Do wyścigu o fotel dyrektora Teatru im. Juliusza Osterwy wystartowało siedem osób, których nazwiska nie zostały jednak przez Urząd Marszałkowski ujawnione. Jeden z kandydatów odpadł już na wstępnym etapie, nie spełniając wymogów formalnych. Pozostali mieli okazję zaprezentować się przed 9-osobową komisją konkursową.

Wiadomo, że wśród kandydatów była także obecna dyrektor naczelna Osterwy Dorota Ignatjew, która objęła stanowisko we wrześniu 2016 roku, gdy władzę w województwie sprawowała jeszcze koalicja PSL-PO, a której z końcem sierpnia kończy się umowa. O tym, kto będzie dalej kierował teatrem dowiemy się być może już po jutrzejszym (wtorek) posiedzeniu zarządu województwa lubelskiego. Niewykluczone też, że konkurs zostanie powtórzony.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here