Urząd pracy broni się przed hejtem

Uwłaczające i szkalujące komentarze a nawet groźby karalne pojawiły się w komentarzach pod informacjami na temat pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Po reakcji związków zawodowych wpisy usunięto.

– W związku z narastającą falą hejtu, szkalowania i upokarzania pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie stanowczo protestujemy i nie zgadzamy się z negatywną oceną pojawiającą się w niektórych mediach – pisze w oświadczeniu Zarząd Zakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie.

Chodzi o komentarze, które pojawiły się pod internetowymi wydaniami artykułów na temat pracy chełmskiego PUP. Internauci, a raczej hejterzy, nie przebierali w słowach atakując pracowników urzędu. Używali przy tym nie tylko niewybrednych, ale i niedwuznacznych insynuacji pod adresem pracujących urzędniczek. Ale posuwali się i dalej wymieniając niektórych nawet z imienia i nazwiska pisząc, że powinni zostać „odstrzeleni”. A to są już groźby karalne.

– Nie zgadzamy się na takie traktowanie i poniżanie pracowników PUP – mówi Katarzyna Gałan, przewodnicząca Zakładowej Organizacji NSZZ Solidarność Region Mazowsze przy PUP w Chełmie. – Rozumiemy rozgoryczenie i trudną sytuację ludzi, którzy tracą pracę i zwracają się do nas oczekując pomocy, lecz my nie w każdej sytuacji jesteśmy w stanie pomóc, ponieważ ograniczają nas przepisy prawa. Ale to nie daje nikomu prawa do szkalowania i upokarzania nas.

„Nie zgadzamy się z negatywnymi opiniami na temat naszej ciężkiej pracy opłacanej minimalnym wynagrodzeniem. Nie rozumiemy nagonki na nas w momencie, kiedy jest tak dużo ofert pracy, naborów na szkolenia, kiedy realizujemy aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu i dodatkowe zadania związane z tarczą antykryzysową” – piszą związkowcy w oświadczeniu i proszą o rzetelne przedstawianie ich pracy i traktowanie z należnym szacunkiem. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here