Urząd pracy skuteczny

Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie znalazł się wśród 23 placówek z całej Polski, które wypłaciły już pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw dotkniętych pandemią za miesiąc kwiecień.

Ponad miliard złotych trafiło do mikroprzedsiębiorców w kwietniu w ramach pożyczki z tarczy antykryzysowej – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. W pierwszym miesiącu działania pożyczki przyznano ponad 220,8 tys. mikroprzedsiębiorcom. – Do tej pory pożyczki przyznano 220,8 tys. mikroprzedsiębiorcom, w łącznej kwocie ponad 1,1 mld zł.

Niemal wszystkie pożyczki udzielono w kwocie 5 tys. zł. To pokazuje z jednej strony, że przedsiębiorcy chętnie korzystają ze skierowanych do nich narzędzi wsparcia z tarczy antykryzysowej, a z drugiej, że ta forma wsparcia była potrzebna powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Maląg. W całej Polsce w kwietniu przyznano już 41 procent pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, w stosunku do ogółu złożonych wniosków.

Najwięcej w woj. łódzkim (59 proc.), opolskim i kujawsko-pomorskim (po 57 proc.) oraz pomorskim (56 proc.). Najmniej w woj. mazowieckim (23 proc.), podlaskim (30 proc.) oraz dolnośląskim (34 proc.). Niektóre powiatowe urzędy pracy przyznały już 100 procent pożyczek w stosunku do wniosków złożonych w kwietniu.

Są to urzędy w: Inowrocławiu, Biłgoraju, Chełmie, Zamościu, Brzezinach, Suchej Beskidzkiej, Zwoleniu, Nysie, Opolu, Ustrzykach Dolnych, Leżajsku, Grajewie, Hajnówce, Sejnach, Wejherowie, Zawierciu, Jaworznie, Rybniku, Pleszewie, Białogardzie, Kołobrzegu, a także w Krasnymstawie. – PUP w Krasnymstawie do 28 maja przyznał 1,5 tys. pożyczek dla mikroprzedsiębiorców na kwotę 7,5 ml zł.

Ponadto urząd podpisał ponad 300 umów z przedsiębiorcami o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenie społeczne na łączną kwotę ponad 2 mln zł – mówi Janusz Rzepka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here