Ustrzel Lubelskie w obiektywie

O dwa tygodnie, do końca listopada, został przedłużony termin nadsyłania zdjęć na V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie”!, organizowany przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
– Przedłużyliśmy termin nadsyłania zdjęć – pierwotnie był to 15 listopada – podobnie jak też obniżyliśmy nieco wymagania techniczne, co zasugerowali nam zainteresowani konkursem członkowie fotoklubów i stowarzyszeń fotograficznych zarówno z naszego jak i innych regionów kraju – mówi Adrianna Iwan, kierownik Oddziału Public Relations w Departamencie Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.
Fotografie zgłaszane na konkurs mają pokazywać niepowtarzalne piękno Regionu Lubelskiego, szczególnie atrakcyjne dla turysty odkrywającego jego smaki zgodnie z podstawowym hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!”, w trzech różnych aspektach: Lubelskie Naturalnie, Aktywnie i Kulturowo.
– Lubelskie Naturalnie, czyli region widziany okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na naturę, przyrodę i jej bogactwo, chronione m.in. w parkach narodowych, krajobrazowych, rezerwatach oraz w wielu obszarach Natura 2000, czy w unikalnym trójstronnym Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery Polesie Zachodnie. Liczymy na ciekawe ujęcia z turystycznych wypraw w takie miejsca, w tym zdjęcia pokazujące ludzi odkrywających tajemnice natury, także tych rozkoszujących się pobytem na wsi, w agroturystycznym gospodarstwie, odwiedzających np. miejscową pasiekę, sad czy winnicę – dodaje Adrianna Iwan.

Lubelskie Aktywnie, czyli fotki z licznych szlaków regionalnych i lokalnych, w tym rowerowego Green Velo, a także z wielu rajdów, spływów, maratonów i innych imprez przeznaczonych dla amatorów i profesjonalistów.
Lubelskie Kulturowo, czyli to, co wielu turystów lubi najbardziej – historyczne miasta i miejscowości pełne zabytków, muzeów, galerii, ale także znakomitych festiwali, festynów, jarmarków i innych masowych imprez organizowanych w plenerze.
Organizatorzy na zdjęcia czekają do 30 listopada. W grudniu odbędzie się pokonkursowa wystawa. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody: sprzęt fotograficzny o wartości 3000, 2000 i 1000 zł. Przyznane zostaną również wyróżnienia, którymi będą zestawy materiałów i wydawnictw promocyjnych regionu lubelskiego.
Regulamin konkursu oraz szczegóły można znaleźć na stronie internetowej lubelskie.pl BS