Utknęli ze sklepem

Chełmianie pytają czy przy ul. Włodawskiej powstanie kolejny „Lidl”. Nawet przedstawiciele „Lidla” nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie.

Informacje na temat budowy w Chełmie trzeciego „Lidla” pojawiły się kilka lat temu. Sklep miał wyróżniać się na tle innych nowoczesnością i gabarytami. Planowano go na terenie byłego PRD przy ul. Włodawskiej. Biuro prasowe „Lidl” potwierdzało, że trwają prace projektowe nad budową trzeciego sklepu w Chełmie. Na placu, gdzie go planowano, przez jakiś czas pracował ciężki sprzęt. W międzyczasie inwestor wystąpił do ratusza o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, co miało mu umożliwić budowę większego sklepu. Potem wszelkie prace stanęły w miejscu, a teraz plac ul. Włodawskiej jest opustoszały. Obecnie obowiązuje zmieniony plan i inwestor mógłby się budować. Jerzy Dobrowolski, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa UM Chełm, informuje, że do miasta nie wpłynął ze strony inwestora wniosek o pozwolenie na budowę.
– Inwestor nie poczynił w tym kierunku żadnych kroków – mówi dyrektor Dobrowolski.
Okoliczni mieszkańcy zastanawiają się czy „Lidl” w końcu przystąpi do budowy sklepu, czy też wycofał się z inwestycji. Sieć nie chce jednak udzielać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
– Otwieramy nowe sklepy w całej Polsce, także w województwie lubelskim – informuje biuro prasowe Lidl Polska. – Naszą strategią jest umożliwienie dostępu do naszej oferty wszystkim zainteresowanym osobom. Prace nad wybranymi inwestycjami mogą jednak wydłużyć się w czasie, również na wczesnym etapie planowania. Niestety na tę chwilę nie jesteśmy w stanie przekazać konkretnych, wiążących informacji dotyczących budowy sklepu Lidl w Chełmie. (mo)