Utrudnienia do 15 lutego

Z dużymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy jeżdżący ulicą Janowską. W rejonie wiaduktu kolejowego jezdnia i chodnik zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Utrudnienia będą też na innych ulicach.

– Według informacji przekazanych przez wykonawcę na ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego w dniu 11 lutego (wtorek) od godz. 8 jezdnia i chodnik pod wiaduktem zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską – poinformował w ubiegłym tygodniu Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. Objazdy wprowadzi Zarząd Transportu Miejskiego. Utrudnienia mają potrwać do soboty, 15 lutego. Są związane z modernizacją wiaduktu kolejowego.

Kolejne utrudnienia czekają kierowców na ulicy Diamentowej. – W rejonie wiaduktu kolejowego od 7 lutego pojazdy poruszają się lewymi pasami ruchu, a zajęte zostają pasy prawy i środkowy na obu jezdniach. W dalszym ciągu zamknięte są chodnik i ścieżka rowerowa po stronie ulic Krochmalnej i Wrotkowskiej – wyjaśnia G. Jędrek. Ten etap utrudnień ma potrwać do poniedziałku 17 lutego. W tym przypadku zmiany również są związane z modernizacją wiaduktu.

Z kolei od środy 12 lutego ma obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na ul. Mickiewicza w rejonie skrzyżowania z ul. Nadrzeczną. – Zawężona zostanie jezdnia po stronie szkoły, jadąc od ul. Kunickiego, w kierunku ul. Wyzwolenia. Zamknięty dla ruchu będzie chodnik. Prace potrwają do 15 lutego (sobota) – informuje Jędrek.

Objazdy komunikacji miejskiej związane z zamknięciem ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu:

Linia nr 8 w obu kierunkach: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – …

Dla mieszkańców ul. Janowskiej uruchomiona zostanie tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca na trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla końcowa linii nr 6).

W czasie trwania objazdów wyłączono z funkcjonowania przystanki „Koło NŻ 01” i 02 oraz Wąwozowa „NŻ 01” i 02. GR