Utrudnienia do końca kwietnia

Choć nieruchomości Pszczółki przy ul. Krochmalnej wydają się atrakcyjnym kąskiem dla deweloperów w pierwszym przetargu zabrakło na nie chętnych

Kilka tygodni trwają już utrudnienia dla kierowców oraz pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Wiercieńskiego. To remont niewielkiego fragmentu arterii, którego koszty pokrywa prywatny inwestor budujący w pobliżu nowy wieżowiec.


– Zakres prac obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego ul. Głębokiej, w tym: przebudowę zatoki autobusowej wraz z peronem przystankowym, zjazdu publicznego do projektowanego budynku oraz chodników i przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania Głęboka – Wiercieńskiego. Prace uwzględniają również przebudowę sieci gazowej, trakcji trolejbusowej oraz oświetlenia ulicznego – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Aktualnie do wykonania pozostała jeszcze nawierzchnia betonowa na zatoce autobusowej oraz warstwa ścieralna na ul. Głębokiej wzdłuż zatoki autobusowej.

Dodatkowo do realizacji jest montaż nowej wiaty przystankowej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz roboty wykończeniowe. Kończą się ostatnie roboty brukarskie przy poprawianych ciągach pieszych.

– Zakończenie całego zadania planowane jest na 30 kwietnia – zapowiada Justyna Góźdź. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here