Utrudnienia na głównych drogach

Utrudnienia drogowe na ul. Abramowickiej i Diamentowej – urząd miasta prosi kierowców o cierpliwość. Trwa wycinka drzew i roboty drogowe.


Wskutek inwestycji PKP i miasta zwężone będą jezdnie ulic Diamentowej i Abramowickiej.
– W obu przypadkach  utrudnienia rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. Na ul. Abramowickiej będą miały związek z porządkowaniem zieleni w ramach przebudowy ulicy, natomiast w przypadku ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Diamentowej związane są z modernizacją linii kolejowej – informował przed tygodniem ratusz.
Przy Abramowickiej wycinkę przewidziano po obu stronach ulicy, od Sadowej aż do granic miasta. – Pracę będą przebiegały na krótkich odcinkach wyłącznie po jednej stronie ul. Abramowickiej.  Pas ruchu zostanie zawężony z dopuszczeniem ruchu w obu kierunkach. W wyjątkowych sytuacjach, w czasie kładzenia drzew,  możliwe jest chwilowe zamknięcie ruchu  w obu kierunkach lub dopuszczenie ruchu w jednym kierunku – informują urzędnicy.
Drogowy kocioł trwa w godzinach szczytu na ulicy Diamentowej. Od tygodnia zwężone pozostają jezdnie w rejonie wiaduktu kolejowego. W tym tygodniu mają być wyłączane z ruchu na przemian, począwszy od jezdni w stronę Wrotkowskiej. Za tydzień podobna przerwa czeka część Diamentowej, która prowadzi w kierunku Krochmalnej i Czubów.
Dzięki modernizacji wiaduktu przejadą pod nim pojazdy o łącznej wysokości do 3,5 metra. Ch