Utwardzić zatokę

Nasz czytelnik zwraca uwagę na potrzebę utwardzenia zatoki przy przystanku autobusowym przy ul. Metalowej. – Żal patrzeć, jak po błocie i dołach manewrują autobusy, niszcząc zawieszenie – mówi chełmianin. Pracownicy Chełmskich Linii Autobusowych też występowali w tej sprawie do miasta.

– Na tej błotnistej pętli na zakręcie w stronę Żółtaniec-Kolonii zawracają autobusy i szkoda byłoby, aby uszkadzały sobie na tych dołach zawieszenia – mówi nasz rozmówca. – Przydałoby się wyłożyć w tym miejscu kostkę. To chyba nie byłby duży koszt w porównaniu z tym, ile kosztują naprawy, a przecież teraz w grę wchodzą także nowe autobusy.

W Chełmskich Liniach Autobusowych też mają podobne stanowisko.

– Tego typu prace są w kompetencji miasta i dlatego występowaliśmy do ratusza o wyrównanie, utwardzenie tej i nie tylko tej zatoki – mówi Artur Mazurek, kierownik eksploatacji CLA. – To miejsce było jakiś czas temu wysypywane tłuczniem. Wiadomo, że nam też zależy na odpowiednim stanie nawierzchni zatok, aby nasze autobusy nie były uszkadzane.

Zwróciliśmy się do miasta z pytaniem o to, czy i kiedy możliwe jest utwardzenie zatoki, o której mowa. Wrócimy do tematu, gdy otrzymamy odpowiedź. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here