Uwaga! Ktoś próbuje porywać dzieci!

– Uważajcie na żółte (jasne) Berlingo, które jeździ po gminie Fajsławice i okolicach. Obserwują dzieci i zachowują się podejrzanie – donosi mieszkanka gminy Fajsławice. Jej post w internecie opublikowało ponad 1000 osób. – Zajmujemy się tą sprawą – zapewnia krasnostawska policja.

Dwa tygodnie temu napisaliśmy o dziwnym zdarzeniu, jakie miało mieć miejsce w niedzielę, 21 kwietnia w Suchodołach w gminie Fajsławice. Według zgłaszającej kobiety w godzinach południowych nieznani mężczyźni, poruszający się żółtym samochodem, zatrzymali się koło numerów (…) „prosząc” 7-letniego chłopca, by wsiadł do auta. Na szczęście po stanowczej „reakcji dziecka na propozycję”, tajemniczy mężczyźni odjechali z niczym.

– Czy ktoś widział takie auto w tej okolicy? Zwracajcie uwag na swoje dzieci! – zaapelowała kobieta. Udało się nam wówczas dowiedzieć, że do zdarzenia doszło niedaleko domu, w którym mieszka 7-latek. Dziecko szło w odwiedziny do kuzynów mieszkających 200 metrów dalej. – Dziwna to była sytuacja i bardzo nas zaniepokoiła. Jednak, o co chodziło, tego nie wie nikt. Chłopiec pokazał kierowcy, gdzie idzie i samochód odjechał – dowiadujemy się od kuzynki 7-latka. – Bardzo się zdenerwowałam tym, że obce osoby zaczepiły mojego syna. Sprawa została już zgłoszona na policję.

Wszystko jest w porządku, syn jest bezpieczny – napisała nam mama chłopczyka. Na kilka dni sprawa przycichła. 6 maja na terenie gminy Fajsławice miało jednak dojść do kolejnej próby porwania dziecka. – Uważajcie na żółte (jasne) Berlingo, czy coś podobnego, które jeździ po gminie Fajslawice i okolicach. Obserwują dzieci i zachowują się podejrzanie. Po sytuacji w Suchodołach (próba zapro-

szenia dziecka do samochodu) i w Ksawerowce (śledzenie i dwuznaczne pedofilskie zachowanie) jest podstawą do obaw!!! Były to różne samochody. Pilnujcie swoje dzieci!!!! Sprawy zostały zgłoszone na policję. Jeśli ktoś coś widział, zauważy zgłaszajcie!!! To ważne – napisała na swoim profilu na Facebooku jedna z mieszkanek Fajsławic. Jej post udostępniło w sieci ponad tysiąc osób.

– Oczywiście traktujemy to zgłoszenie bardzo poważnie i wszystkie weryfikujemy – zapewnia Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Wasilewski apeluje jednocześnie, by każde podejrzane zachowanie od razu zgłaszać na policję, nie czekać, nie pisać o tym w internecie tylko wykręcić numer 997. – Pozwoli to nam na natychmiastową reakcję, co zwiększa szansę wyjaśnienia wydarzeń, o jakich alarmują mieszkańcy gminy Fajsławice – podkreśla. (kg)