Uwaga na rowery. Już kradną

Choć w ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszczała, mimo wszystko można powiedzieć, że rowerowy sezon rusza. Policja apeluje jednak o ostrożność, bo pierwsze zgłoszenia kradzieży już spłynęły do komendy.

– Wraz z rozpoczęciem wiosny coraz częściej mieszkańcy naszego regionu wybierają jako środek transportu i rekreacji rower. Niestety w tym czasie jednoślady padają też często łupem złodziei. Aby uchronić się przed utratą naszych rowerów, musimy pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu.

Dlatego też nie pozostawiajmy rowerów bez zabezpieczeń w miejscach publicznych, np. przed sklepem czy na ulicy. Nie pozostawiajmy ich na klatkach schodowych i korytarzach piwnic czy też innych miejscach i pomieszczeniach, które nie posiadają zabezpieczeń przed dostępem osób postronnych – przestrzega podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Pierwsze w tym sezonie zgłoszenia dwóch kradzieży rowerów dyżurny odebrał w niedzielę (5 maja). Jednoślady stały, w żaden sposób niezabezpieczone, na podwórzu kamienicy os. Śródmieście. Rabuś skorzystał więc z okazji.

– Warto też sfotografować swój rower oraz numer ramy, gdyż w przypadku jego utraty będzie to pomocne przy składaniu zawiadomienia i późniejszej identyfikacji jednośladu – podpowiada rzecznik KMP i przypomina, że okazja czyni złodzieja, a pozostawiony choćby na chwilkę sam sobie rower może szybko zostać skradziony. (pc)