Uziemione boisko wysokich lotów

Czy przyszkolny kompleks boisk na Bronowicach doczeka się renowacji? Jej koszt wyceniono na niemal 1,2 mln zł

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich z niecierpliwością czekają na obiecany remont szkolnych boisk. Inwestycja do dziś nie ruszyła, choć znalazła się wśród projektów wybranych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

– W listopadzie ubiegłego roku, w momencie gdy był konstruowany tegoroczny budżet, nie było jeszcze pełnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla tego zadania, stąd budowa boiska nie została w nim ujęta – tłumaczy Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Obecnie pełna dokumentacja jest już gotowa, a miasto posiada nawet pozwolenie na budowę, to los inwestycji jest niepewny. Niestety pomimo, że władze miasta deklarowały wcześniej, że cięcia inwestycji spowodowane pandemią koronawirusa nie dotkną inwestycji oświatowych, to dziś wcale nie jest pewne, że remont boisk przy SP nr 31 znajdzie się w przyszłorocznym budżecie miasta. – Poważne ograniczenie dochodów samorządu, może wstrzymać realizację niektórych inwestycji – przyznaje Monika Głazik.

Społeczność SP nr 31 i mieszkańcy Bronowic, którzy głosowali na projekt pt. „Boisko Wysokich Lotów” mają nadzieję, że jednak znajdzie się on w ostatecznej wersji przyszłorocznego budżetu miasta i dzięki temu przyszkolny kompleks boisk doczeka się renowacji. Jej koszt wyceniono na niemal 1,2 mln zł.

Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here